Nachádzate sa: ÚVODNÁ STRANA / Tlačové správy

V Africe skončila BMW GS Trophy 2010

BMW, 3.12.2010

30 účastníků, 13 národností, motocykly BMW F 800GS zapůjčené výrobcem, 2 000 kilometrů po Jihoafrické republice, Svazijsku a Mosambiku, z toho cca 70% v terénu za sedm dní. Extrémní test vytrvalosti a schopností na jednom z nejkrásnějších (ale náročných) terénů na světě. To byla letošní BMW Motorrad GS Trophy.

Soutěž odstartovala 14. listopadu v 8:15 ráno. Během následujících sedmi dní čekalo jezdce zhruba 300 kilometrů denně, noční bivaky ve stanu a 12 speciálních zkoušek, které otestovaly jejich jízdní umění, sílu, vytrvalost i psychiku. Motorky, jezdci, týmy, dokonce i organizátoři byli dotlačeni až ke svým limitům. Náročnost akce nakonec překvapila úplně všechny.

Ještě těsně před koncem se o vítězství praly 3 týmy s těsným odstupem. Nakonec vyhráli Britové před týmem JAR, na třetím místě skončil tým Nordic (3 jezdci ze Švédska, Norska a Finska).

Kromě samotného závodění měli jezdci možnost také se potkat s komunitami na odlehlých místech Afriky. Místní obyvatelé účastníkům soutěže nadšeně mávali a pomáhali, kdykoliv to bylo možné.

Všech 50 motocyklů BMW F 800GS (kromě závodníků na nich jeli i novináři a pořadatelé) dokončilo 2 000 kilometrů závodu bez jediné mechanické poruchy. Případná poškození byla důsledkem nehody. Několik jezdců dokonce po závodě projevilo zájem o odkoupení "svého" stroje od pořadatelů.

RSS | Obchodné podmienky © MotoRoute 2009-2022 Všetky práva vyhradené.

MotoRoute Slovakia, s.r.o., Sabinovská 49, 082 21 Veľký Šariš, IČO: 47 359 889, DIČ/IČ DPH: SK2023891364 zapísaná v OR SR Oddiel Sro, vložka č. 29068/P. Zaujímavé odkazy: www.motolife.sk